Zobacz nasz kanał na YouTube

autor:
nazwa/adres bloga:
data utworzenia:
2010-12-20   blog czytało: 688703   wpisów: 65   komentarzy: 51
 
MULTI.mojdomdlaciebie.pl prezentuje historię specjalnego blogu, w którym pokazywaliśmy nowy sposób na budowanie w trybie inwestorstwa zastępczego. Staraliśmy się aby był to rzetelny opis przebiegu realizacji budowy domu "Alan z basenem", redagowany i prowadzony przez specjalistów firmy Multi Przyjemność Budowania. Zapraszamy do zapoznania się z historią tej budowy.
projekt:
 

LOGOWANIE

Login:
Hasło:
Statystyki mojdomdlaciebie.pl
Liczba blogów:
226
Liczba postów:
2031
Liczba komentarzy:
3085
Aktualnie zalogowanych:
0
 
 POPRZEDNIA
[1]   [2]   STRONA 3   [4]   [5]   [6]   [7]   ...   [13]
NASTĘPNA 
tytuł: Praca wre
13.01.2012, 15:01
 

Nietypowa dla zimy aura spowodowała, że prace przy Alanie z basenem trwają niemalże nieprzerwanie. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi zdjęciami z budowy.



BLOG_praca_wre_1.JPG


Zaszpachlowane główki wkrętów i styki płyt na piętrze


BLOG_praca_wre_2.JPG


Obudowane odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego


BLOG_praca_wre_3.JPG


Elementy drewniane więźby zostaną zabudowane, folia zawinięta


BLOG_praca_wre_4.JPG


Widoczne wejście na strych, do którego będą prowadzić składane schody


BLOG_praca_wre_5.JPG


Basen przygotowany do tynkowania


BLOG_praca_wre_6.JPG


Piony grzewcze i wodociągowe, okryte folią zabezpieczającą przez zabrudzeniami


BLOG_praca_wre_8.JPG


Widok na budowę

 
 
tytuł: Centralne zasysanie
05.01.2012, 15:01
 

Podczas gdy jeszcze dobrze tynki nie zostały zakończone, my już rozmawiamy o sprzątaniu. A dokładnie – o sposobie dbania o dom na co dzień. Inwestor bowiem wybrał rozwiązanie coraz bardziej popularne na naszym rodzimym rynku, a mianowicie odkurzacz centralny.

W czym fenomen? Skąd taki wybór? Pytania te padły od żeńskiej części naszej firmy. Postanowiłyśmy to dokładnie zbadać oraz dopytać naszego doradcę budowlanego.

Przygotowałyśmy tabeleczkę porównawczą, z której wynikami chętnie się dzielimy. Tradycyjne odkurzacze wzbijają kurz wylotowym powietrzem, dodatkowo wymieniamy worki oraz, oczywiście, targanie sprzętu za nami w każdy kąt. Największa zabawa jest, kiedy mamy w domu bądź mieszkaniu schody…

Okazuje się, że przy zainstalowaniu odkurzacza centralnego wszystkie te problemy znikają. My zwróciłyśmy uwagę na fakt, że całe zanieczyszczenia są usuwane na zewnątrz budynku! Kwestia niezmiernie podkreślana przez mamy małych alergików. Dodatkowo, według zdań wielu użytkowników, jest to sprzęt o większej sile ssącej, to jeszcze zaskakująco o mniejszym niż przy tradycyjnych odkurzaczach zużyciu prądu oraz cichszej pracy.

Świetnie, a minusy? Rury te znajdują się w przegrodach pionowych oraz poziomych. Wskazuje się, że może mieć to wpływ na przenikanie dźwięków między pomieszczeniami. Pytanie to oczywiście skierowałyśmy do doradcy, który powiedział – najważniejszy jest dobry projekt. Jeżeli on będzie potraktowany po macoszemu, możemy mieć nie tylko zbyt dużą ilość rur i zakrętów (straty), ale również źle rozplanowane gniazda ssące. Nie tylko ważne jest, czy odkurzymy podłogę, ale czy sięgniemy do najdalszego konta przy suficie, posprzątamy taras czy auto na podjeździe do garażu. Jeżeli planujemy mieć kominek warto zainwestować w dodatkowy zestaw do jego czyszczenia.

Kiedy najlepiej instalować odkurzacz centralny? Jeszcze przed tynkami oraz wylaniem posadzki – mówi doradca. Ale – jak dodaje – jeżeli decyzję podejmiemy później, to tragedii też nie ma. Będzie trochę kucia oraz zasłaniania wszystkiego. Zdecydowanie natomiast zalecam wykonanie tej instalacji jeszcze przed ogrzewaniem podłogowym – instalatorom podłogówki jest zdecydowanie łatwiej ominąć rury odkurzacza, niż na odwrót. Montaż odbywa się w dwóch etapach: najpierw rozprowadzane są same rury (i tu uwaga: korzystnie jest je prowadzić po konsultacji z instalatorem od co-wdo-kan, ponieważ ich rury mogą się w wielu miejscach krzyżować, a w posadzce jest mało miejsca), podejście pod odkurzacz i wyrzutnię. W gniazdach, na czas tynkowania,  montuje się maskownice gniazd ssących, czyli zaślepki, tak jak w puszki elektryczne kontaktów i gniazdek. Na koniec pozostaje zamontowanie samej jednostki, szyldów gniazd oraz automatycznych szufelek. Na tym etapie trzeba skonsultować się z elektrykiem, który musi wiedzieć, gdzie będzie odkurzacz i tam zapewnić zasilanie.

A propos dobrego projektu oraz elektryka…Poniżej przedstawiamy zagadkę. Pytanie numer jeden – które kabelki co włączają…


Centralne_zasysanie_BLOG.jpg


ZDJĘCIE POGLĄDOWE Z INNEJ BUDOWY




… i pytanie numer dwa: jaki włącznik zamontować: 3 pojedyncze, potrójny (jak życzył sobie Inwestor), czy też…no właśnie.


 
 
tytuł: Para buch!
20.12.2011, 16:01
 
A my na to – uff! Ponieważ zamocowaliśmy folię paroizolacyjną z dodatkową warstwą refleksyjną na poddaszu. Jej zadaniem jest powstrzymywanie pary wodnej powstającej wewnątrz domu, ale również nie dopuszcza do nadmiernego przegrzania domu, szczególnie poddasza. Przy naszych latach jest to niezmiernie pomocne. W jaki sposób to osiągnęliśmy? Folię tę położyliśmy nie tylko tradycyjnie, po bokach i pod jętkami, ale również do samej kalenicy.


DSC00986.JPG



Zamocowana paroizolacja



DSC00987.JPG



Wełna mineralna zamontowana, na zdjęciu widoczne są stelaże, do których będą mocowane płyty kartonowo – gipsowe.



DSC00985.JPG



Zwisające kable to punkty świetlne.


DSC00990.JPG


Dach nad częścią basenową z widoczną folią ułożoną do kalenic


Wiadomość z ostatniej chwili – na budowę przyjechał zespół od tynków wewnętrznych z materiałami – nowe zdjęcia już wkrótce.
KOMENTARZE
25.02.2012, 22:49
Tytuł:  ***

Zastanawia mnie sens wykorzystywania folii z warstwą metalizowaną... Czy to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie jakiś zysk? Folia może skutecznie odbijać, ale światło, a nie energię cieplną. Co więcej energię cieplną łatwo przyjmuje! Po prostu się nagrzewa. Poza tym, promieniowanie podczerwone (o którego odbijaniu mówią producenci folii) transmituje ciepło w postaci niewidocznej fali świetlnej... Jak to ma się więc do folii najczęściej ukrytej gdzieś pod gips-kartonem? Jak dla mnie... Coś tu nie gra.
27.02.2012, 13:33
Tytuł:  Folia z powłoką refleksyjną

Witamy serdecznie i dziękujemy za zapytanie. Nasz doradca budowlany również zastanawiał się nad tym zagadnieniem, zanim zaczął go przedstawiać swoim Inwestorom. Zapoznał się z certyfikatami oraz wynikami badań potwierdzającymi działanie tych materiałów. Wie, że żadna szanująca się firma nie wprowadziłaby na rynek technologii, co do której nie może udowodnić przedstawianych parametrów. Każdy przecież może zapytać danego producenta o pokazanie danych, czy też sprawdzenie słuszności nadanych certyfikatów.



Do zastosowania tej foli przekonały mnie nie tylko informacje zawarte na stronach internetowych producentów oraz spotkania z nimi, ale przede wszystkim praktyka - mówi doradca. Jeden z Inwestorów po kilku latach od zakończonej budowy zrobił remont poddasza i założył właśnie taką folię. Stwierdził zauważalną poprawę zarówno latem (mniej się nagrzewa), jak i zimą (jest cieplej). To tylko jeden z wielu podobnych przykładów.

Materiał ten może być użyty nie tylko na dachu. Można go zastosować na ścianach oraz suficie. Tak zrobiono np. w kilku bungalowach dla gości w woj. opolskim. Efekt? Ciepło robi się szybko po wejściu. Problem pojawia się w momencie, kiedy chcemy do kogoś np. zadzwonić z telefonu komórkowego…

Jakkolwiek osiągnięcie wyniku deklarowanego przez producentów tychże produktów jest trudne do osiągnięcia, ich pozytywnemu działaniu nie da się zaprzeczyć.
tytuł: Jak najlepiej wykończyć…
09.12.2011, 15:38
 
…ścianę. Na rynku znajdują się dwa rodzaje tynków wewnętrznych: gipsowe oraz cementowo – wapienne. Kiedy które zastosować?

Tynki gipsowe charakteryzują się gładką fakturą, wykonuje się je nieznacznie szybciej niż tynki cementowo-wapienne. Dodatkowo w ogólnych rozrachunku są tańsze w porównaniu do tych wspomnianych wcześniej – mówi doradca budowlany.

PODPOWIADAMY – sprawdzając cenę danego etapu nie kierujmy się tylko samym materiałem. Tak jest np. przy tynkach gipsowych, gdzie cena na tonę jest wyższa od cementowo-wapiennych, ale wykonuje się je dłużej, czyli wzrasta koszt robocizny. Po podliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że tynki gipsowe są bardziej korzystne.

Ale – zatrzymuje doradca i podnosi znacząco palec – należy pamiętać, że tynków gipsowych nie użyjemy w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak np. łazienka czy basen, jak u naszego Inwestora. Materiał ten niezmiernie chłonie wodę, co może powodować pulchnienie a w najgorszym wypadku również pleśnienie tynku.

Tynki nakładamy już po wykonaniu wszystkich instalacji podtynkowych, jak sama nazwa wskazuje.
- A czy wiemy już, jakie zastosujemy ościeżnice do drzwi wewnętrznych? Nie?
- A dlaczego Pan już o to pyta?
- Ponieważ przy zastosowaniu tak zwanych ościeżnic regulowanych, obejmujących całą ścianę nie trzeba tynkować boków przy drzwiach. Odwrotnie, niż przy ościeżnicach stałych. Czas i pieniądz.

Niejednokrotnie spotkać można stwierdzenia, że przy oknach lepiej zastosować wykończenie płytą gipsowo kartonową, ponieważ będzie lepiej. Lepiej - niekoniecznie – mówi Doradca. Owszem, spotkałem się nie raz z właśnie takimi słowami ze strony wykonawców. Ale jeżeli ma być to wykonane dobrze i konkretnie – a zapewne wszyscy sobie tego życzą – to należy całość zrobić we właściwym tynku. Okna bądź drzwi będą brudne? A skądże. Wystarczy zastosować profile przyokienne. Na styku listwa / tynk wystarczy zastosować akryl i następnie pomalować w kolorze, w jakim będzie dana ściana. Wszystko ładnie wykończone.

Zastanawiając się nad wyborem rodzaju tynku wewnętrznego warto wziąć pod uwagę końcowy efekt, jaki chcemy uzyskać na ścianie. Dlaczego tak szybko? Ponieważ np. tynki strukturalne, niezmiennie na czasie, lepiej zachowują się na idealnie płaskiej powierzchni, jaką daje tynk gipsowy. Natomiast zastosowanie tynku cementowo – wapiennego pozwala na uzyskanie faktury ziarna piasku.  

W jaki sposób natomiast wybrać ekipę do wykonania tynków? Czym się kierować? Zdecydowanie ceną i referencjami. Czy czymś jeszcze? Oczywiście! – dopowiada doradca. Koniecznie należy pojechać i zobaczyć przykładowe prace, najlepiej, jeżeli akurat wykonawca jest w ich trakcie i wszystko możemy podziwiać „na mokro”. Sprawdźmy też zakres usługi – czy z materiałami czy bez, czy jest agregator, czy wliczone są listwy... W sytuacji, w której za materiały odpowiada wykonawca, nie martwimy się niczym poza tym. Inaczej, kiedy np. my odpowiadamy za dostawę materiałów, któregoś dnia możemy odebrać telefon z niewesołą informacją pt. nie mamy materiałów, stoimy…   

 
 
tytuł: Ładne kwiatki.
02.12.2011, 13:35
 

Kiedy warto rozmawiać o projekcie ogrodu? A kiedy rozpocząć pierwsze prace?

Pochłonięci tworzeniem domu, cegłami, kablami i innymi dachówkami nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się dookoła. Chociaż raczej – nie chcemy zwracać uwagi…Nasze postrzeganie budowy kończy się na samym budynku. Następnie wprowadzamy się do domu, a dookoła piękna, zaorana ziemia. I zamiast już cieszyć się widokiem na ukształtowaną w pewnym zakresie przestrzeń, zaczynamy kolejną pracę. Pojawia się kolejny projekt, kolejny robotnicy, lub też mówimy – nie teraz, za chwilkę…

W jaki sposób rozplanować przestrzeń? Gdzie jakie rośliny posadzić? Dlaczego akurat te? Czy wprowadzić elementy małej architektury? Czy przypadkiem na podobne pytania już nie odpowiadaliśmy? Tak – przy projekcie domu. Skojarzenia są jak najbardziej trafne. W przypadku ogrodu również mówimy o tworzeniu przestrzeni, która powinna nie tylko spełniać nasze oczekiwania, ale również współgrać z naszym domem oraz otaczającym krajobrazem. O czym jeszcze powinnyśmy pomyśleć? Zdecydowanie o tym, jak będziemy spędzać w nim czas.

To wszystko oczywiście nam pomoże w określeniu wyglądu ogrodu, ale najważniejsze zapytanie to: ile mamy czasu na to, aby się nim opiekować? Czy pielęgnacją ogrodu może zająć się zewnętrzna firma? Dlaczego jest to tak istotne? Nie sztuką jest zaprojektowanie ogrodu, z którego następnie nie będziemy korzystać, bądź też nie będziemy mieli siły, żeby się nim zająć – podkreśla zaprzyjaźniony architekt krajobrazu.


ogr__d_rodzinny_2.JPG



Ogród pasjonaty roślinnego             


ogr__d_singla_2.JPG



Ogród łatwy w utrzymaniu


A jaki moment jest właściwy na rozpoczęcie już samych prac? Nie ma jednej zasady – mówi doradca budowlany. Przy jednych projektach jest np. szambo, przy innych mamy instalację rozsączania wody opadowej…Zasada jest taka – jeżeli mamy pewność, że w danym miejscu na działce nie będą prowadzone już żadne prace i nie pojawią się maszyny, które mogą naruszyć nowe nasadzenia – można działać. Wszystko zależy oczywiście od sezonu.

U naszego Inwestora wyrównano teren, do zrobienia jest jeszcze właśnie rozsączanie wody opadowej, a następnie ogrodzenie. Po wykonaniu tych prac nic nie stoi na przeszkodzie, aby zająć się tworzeniem ogrodu. Poza pogodą, oczywiście.


DSC00902.JPG

Wyrównany teren na działce Inwestora.




 
 
 POPRZEDNIA
[1]   [2]   STRONA 3   [4]   [5]   [6]   [7]   ...   [13]
NASTĘPNA 
Załóż bloga | Zaloguj się | Strona główna | BLOGI | Projekty domów | Pomoc | Regulamin | Polityka cookies | Kontakt
Sprzedaż projektów domów - Dom Dla Ciebie
Copyrights 2008-2009 © Archeco Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.
X

Serwis multi.mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez multi.mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ